-13%

TESLA Клима уред TA53FFML-18410B

– Капацитет на клима уредот: 18000 BTU
– Капацитет ладење: 5,3 kW
– Капацитет греење: 5,45 kW
– EER: 3,21
– COP: 3,61


26,440.00 ден 22,990.00 ден

Спореди

Опис

TESLA Клима уред TA53FFML-18410B

 • Стандарден сплит систем
 • Капацитет на клима уредот: 18000 BTU
 • Капацитет ладење: 5,3 kW
 • Капацитет греење: 5,45 kW
 • EER: 3,21
 • COP: 3,61
 • Фреон: R410A/1150 g
 • Енергетска класа (Л/Г): A/A
 • Влезна моќ ладење: 1656 W
 • Влезна моќ греење: 1509 W
 • Макс. влезна моќ: 2200 W
 • Проток на воздух: 850 m3/h
 • Бучност внатрешна единица: 38/35/32/29 dB
 • Бучност надворешна единица: 54 dB
 • Функција против габи
 • Самочистење
 • Самодијагностика
 • Супер EMC перформанси
 • I FEEL функција
 • Интелигентно одмрзнување
 • Одличен дизајн
 • Турбо режим
 • Хидрофилен алуминикумски финиш
 • Мирување
 • Индикатор за грешки
 • Систем со низок шум на воздух
 • Двостран одвод за водата
 • Тајмер
 • Филтер кој се пере
 • Јонизатор
 • IP заштита: IPX4
 • Пречник на цевка за течност/гас: 6,35/12,7 mm
 • Макс. должина на инсталација: 18 m
 • Максимална висинска разлика: 6 m
 • Гаранција 3 години

Зошто треба да го изберете Tesla климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Повеќе од 15 години климатизерите стануваат стандердни уреди кој што се користат за да се задоволат потребите на греење и ладење. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.