-13%

TESLA Инвертер клима уред TT35X21-12410IA

– Капацитет: 12000 BTU
– Ладење: 3520 (1020~3860) W
– Греење: 3560 (1020~4130) W
– EER: 6,2
– COP: 4,0


22,990.00 ден 19,990.00 ден

Спореди

Опис

TESLA Инвертер клима уред TT35X21-12410IA

 • Инвертер сплит систем
 • Капацитет: 12000 BTU
 • Ладење: 3520 (1020~3860) W
 • Греење: 3560 (1020~4130) W
 • EER: 6,2
 • COP: 4,0
 • Фреон: R410A/780 g
 • Енергетска класа (Л/Г): A++/A+
 • Моќ ладење: 1134 W
 • Моќ греење: 975 W
 • Макс. моќност: 1430 W
 • Макс. струја: 7 A
 • Опсег на ладење: 15 – 53 °C
 • Обсег на греење: -20 – 30 °C
 • Проток на воздух: 550 m3/h
 • Бучност в.е.: 22/26/29/34/40 dB
 • Бучност н.е.: 32/37/43/47/50 dB
 • Одвлажнување: 1,2 l/h
 • Функција против габи
 • Самочистење
 • Самодијагностика
 • Супер EMC перформанс
 • Интелигентно одмрзнување
 • Турбо функција
 • Мирување
 • Индикатор за грешки
 • Низок шум на воздухот
 • Отвор за вода
 • Тајмер
 • Саќест филтер кој се пере
 • Јонизаторски филтер
 • I FEEL функција
 • IP заштита: IPX4
 • Пречник на цевка за течност/гас: 6,35/9,52 mm
 • Макс. должина на инсталација: 25 m
 • Макс. висинска разлика: 10 m
 • Напојување: 220-240 V~/50 Hz
 • Гаранција 3 години

Зошто треба да го изберете Tesla климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Повеќе од 15 години климатизерите стануваат стандердни уреди кој што се користат за да се задоволат потребите на греење и ладење. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.