-13%

TESLA Инвертер клима уред TM36AF21-1232IAW Wi-Fi

– Греење: 3810 W (1080 W – 4220 W)
– Ладење: 3510 W (1110 W – 4160 W)
– Опсег при греење -15°C – 30°C
– Енергетска класа на ладење A++26,500.00 ден 22,990.00 ден

Спореди

Опис

TESLA Инвертер клима уред TM36AF21-1232IAW Wi-Fi

 • Фреон R32
 • Греење: 3810 W (1080 W – 4220 W)
 • Влезна моќ: 1088 W (100 W – 1680 W)
 • Ладење: 3510 W (1110 W – 4160 W)
 • Влезна моќ: 1213 W (130 W – 1580 W)
 • Капацитет греење/ладење 12000 BTU
 • Опсег при греење -15°C – 30°C
 • Опсег при ладење -15°C – 50°C
 • Енергетска класа на греење A+
 • Енергетска класа на ладење A++
 • EER/SEER 6,1
 • C.O.P./S.C.O.P. 4
 • Wi-Fi
 • Функции: Филтер со висока густина, филтер на ладен катализатор, ниско амбиентален комплет, мотор со 5 брзини, Gold Fin технологија, детекција на протекување на разладно средство, Turbo, хоризентален усмерувач на воздухот, користење во итност – кога сензорот за температура е абнормален, Sleep mode, 1 W во standby, 2 начина на поврзување, автоматско повторно пуштање, тајмер, меморија на позицијата на отворот за воздух, Mono и multi далински управувач
 • Самочистење
 • Проток на воздух 540 m³/h
 • Потрошувачка 2150 W
 • Бела боја
 • Тежина над. ед. : 23,2 kg
 • Внатрешна ед.: 7,6 kg
 • Димензии над. ед. (ŠxVxD) 72 cm x 27 xm x 49,5 cm
 • Димензии внатр. ед. (ŠxVxD) 80,5 cm x 19,4 cm x 28,5 cm
 • Одвлажнување: 1,2 kg/h
 • Степен ан заштита (IN) / (OUT): IPX4 / IPX4
 • Бучност над. ед. 63 dB
 • Бучност внат. ед. 55 dB / 40,5 dB / 34,5 dB / 25 dB
 • Гаранција 3 години

Зошто треба да го изберете Tesla климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.