-12%

TESLA Инвертер клима уред TC35H3 12410IA

 • Екстремно тивок и штедлив клима уред
 • Енергетска класа на ладење и греење:A+/A
 • Капацитет на ладење: 3500W (1600~3950)
 • Капацитет на греење: 3600W (1550~4250)

24,460.00 ден 21,530.00 ден

Спореди

Опис

TESLA Инвертер клима уред TC35H3 12410IA

 • Екстремно тивок и штедлив клима уред
 • Енергетска класа на ладење и греење: A+/A
 • Капацитет на ладење: 3500W (1600~3950)
 • Капацитет на греење: 3600W (1550~4250)
 • Cooling Power Input:1080 W/1h
 • Heating Power Input:760 W/1h
 • Проток на воздух: 550 m3/h
 • Јонизатор
 • Автоматско рестартирање, самочистење, интелигентно одмрзнување, самодијагностика на проблеми, Turbo mode, Sleep Mode
 • Напојување: (V / Hz / P) 1-220-240/50
 • Опсег на работа: од 15 до 46 °C / од -15 до -24 °C

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.