-6%

STIEBEL ELTRON Проточен бојлер DHM 7

 • Елегантен мал дизајн
 • Инсталација : ниска
 • Јачина од 6,5 KW
 • Тежина 1,4 kg

10,500.00 ден 9,870.00 ден

Спореди

Опис

 • Јачина од 6,5 KW
 • Предвидено за монтирање под тоалетен умивалник
 • Елегантен мал дизајн
 • Работа на две фази
 • Прикложен нормален ел.кабел конекција директна во зид или пак со утичница
 • Ниска потрошувачка на електрична енергија и вода
 • За едно или повеке кориснички места
 • Ја зголемува влезната температура на водата за дополнителни 28°C
 • Номинална температура на топлата вода од 38°C
 • Грејач со голи жици , под притисок ,затворен систем
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Инсталација : ниска
 • Ниво на заштита од вода IP24(hoseproof)
 • Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10
 • Приклучок на вода : G ⅜
 • Волтажа : 2/PE ~380- 415 V , осигурачи 16А
 • Минимален проток на вода 2,5 l/min
 • Проток на вода : 2,0-3,3 l/min
 • Димензии (ВхШхД) : 142x191x82 (mm)
 • Тежина 1,4 kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.