-6%

STIEBEL ELTRON Проточен бојлер DHC 8

 • Елегантен мал дизајн
 • Хидраулично управуван
 • Јачина од 8,8 KW
 • Инсталација за во кујна10,790.00 ден 10,140.00 ден

Спореди

Опис

 • Јачина од 8,8 KW
 • Елегантен мал дизајн
 • Предвидено за монтирање во кујна , инсталација со дебел кабел 2Х10
 • Сијаличка индикатор за работа на бојлерот
 • Сијаличка индикатор за прегрејаност на водата
 • Безбедносен термички прекинувач
 • Работа на само една фаза
 • Хидраулично управуван
 • Ниска потрошувачка на електрична енергија и вода
 • Ја зголемува влезната температура на водата за 24°C до 32°C
 • Бакарен грејач, под притисок ,затворен систем
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Инсталација : висока и ниска
 • Ниво на заштита од вода IP24(hoseproof)
 • Номинален притисок на вода : 1 MPa/ 10bar
 • Приклучок на вода : G ½
 • Волтажа : 1/N/PE ~ 220…240 V
 • Осигурачи 35 А
 • Минимален проток на вода : 4 l/min
 • Идеален проток на вода 4-6 lit/min
 • Димензии (ВхШхД) : 362x200x105 (mm)
 • Тежина 2,4kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.