-6%

STIEBEL ELTRON Проточен бојлер DHC 8 8,8

 • Елегантен мал дизајн
 • Инсталација : висока
 • Јачина од 8,8 KW
 • Тежина 2,4 kg

10,590.00 ден 9,960.00 ден

Спореди

Опис

 • Јачина од 8,8 KW
 • Елегантен мал дизајн
 • Предвидено за монтирање во кујна , при претходно предвидена инсталација за дебел кабел 2Х10
 • Сијаличка идикатор за работа
 • Сијаличка индикатор за прегрејаност на водата
 • Безбедносен термички прекинувач
 • Работа на само една фаза -ниска потрошувачка на електрична енергија и вода
 • Ја зголемува влезната температура на водата за 24°C до 32°C при идеален проток на вода
 • Бакарен грејач, под притисок ,затворен систем
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Инсталација : предвиден за висока со можност за пренамена и за ниска
 • Дополнитена опција за нарачка на конекциони цевки за пренамена за ниска монтажа
 • Ниво на заштита од вода IP24(hoseproof)
 • Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10
 • Приклучок на вода : G ½
 • Волтажа : 1/N/PE ~ 220…240 V
 • Минимален проток на вода : 4 l/min
 • Идеален проток на вода 4-6 lit/min
 • Димензии (ВхШхД) : 362x200x105 (mm)
 • Тежина 2,4kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.