-12%

SENCOR Орален иригатор SOI 1100SL

– LED индикатор за полнење
– Време на работа: 56 min / 2 недели со употреба два пати на ден
– Фреквенција на пумпата: 1400 пулса/минута
– Притисок на вода: 275 – 620 kPa


3,730.00 ден 3,280.00 ден

Спореди

Опис

 • Заменливи глави за перфектно чистење на сите места
 • Масира и помага во циркулацијата на крвта во непцата и нивната регенерација
 • Притисокот на водата достига до тешко достапните места
 • Одличен во отстранување на денталниот плак
 • Со редовна употреба се спречува појава на гингивитис и парадентоза
 • Идеален за одржување на протези и мостови
 • 5 додатоци на апаратот
 • Програмиран да заврши со целосно чистење во рок од 2 минути и потоа се гаси автоматски
 • Стандарден додаток – за дневно рутинско чистење
 • Ортодонски додаток – Перфектен за чистење на фиксни протези, мостови и пломби, како и тешко достапни места
 • Додаток за чистење на јазикот
 • Доадток за длабинско чистење
 • Додаток за чистеше на носните шуплини – одличен избор за чистење на полен, прашина и слично од вашиот нос
 • Голем канистер за вода 150 ml
 • Работа на батерија, лесно се полни, издржливост до 14 дена со дневна употреба
 • Ефективно отстранува бактерии, остатоци од храна и дентален плак од просторот меѓу забите и периоденталните џебови
 • Редовната употреба ви помага да спречите болести на непцата, каменец, кариес, лош здив
 • Време на полнење: 8 часа
 • Батерија: Li-ion
 • LED индикатор за полнење
 • Време на работа: 56 min / 2 недели со употреба два пати на ден
 • Фреквенција на пумпата: 1400 пулса/минута
 • Притисок на вода: 275 – 620 kPa
 • Димензии (H × W × D): 275 × 56 × 73 mm
 • Тежина: 265 g
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.