-12%

SENCOR Орален флосер SOI 2200SL

– Помага во спречување на болести на непцата, кариес, таложење на забен камен и лош здив
– Вклучени се 4 типа на заменливи глави
– Континуирана контрола на притисокот на водата


5,380.00 ден 4,740.00 ден

Спореди

Опис

 • Тајмер
 • Орален туш
 • Брзина на четкање 1400
 • Висина 20 см
 • Ширина 10 см
 • Длабочина 14,7 см
 • Боја Сребрена
 • Тежина 550 g
 • Помага во спречување на болести на непцата, кариес, таложење на забен камен и лош здив
 • Вклучени се 4 типа на заменливи глави
 • Континуирана контрола на притисокот на водата
 • ЈАС СУМ ВОДЕН ФЛОСЕР SENCOR SOI 2200SL, СОВРШЕН ЗА ОРАЛНА НЕГА
  Се претставувам како Sencor SOI 2200SL флосер на вода и обезбедувам сеопфатна орална нега. Со мене забите ќе ви бидат поубави, поздрави и побели. Можам да дојдам до слабо достапни интердентални простори каде што можам совршено да ги отстранам бактериите и наслагите на вашиот јазик и околу забите. Со редовна употреба, јас сум идеален партнер за превентивна нега на непцата и забите како и за разни воспаленија и парадонтози. Покрај тоа, имате избор од три атрактивни опции.
 • КАКО РАБОТАМ?
  Создавам млаз вода до 1400 пулсирања во минута за интензивно плакнење на забите и непцата, што е неиритирачко и максимално ефикасно. Го регулирам протокот на вода за десет степени за да постигнам оптимални резултати. Со секоја промена на струјата, силата на притисокот се менува до 758 kPa. Благодарение на можноста за поставување на нивото на плакнење, тој е совршено погоден за искусни и почетници корисници.
 • ВО МОЈОТ ПАКЕТ ИМА 4 ЗАМЕНУВАЧКИ ДОДАТОЦИ
  Сенкор навистина ги разубави моите додатоци. Со четири заменливи додатоци, можам да извршам неколку различни функционални чистења. Не мора ни да го гледате времето! Ќе се грижам за вашата усна шуплина точно две минути, а потоа ќе се исклучам.
 • Стандарден додаток – Одличен за секојдневно рутинско чистење.
  Ортодонтски додаток – Ќе се грижам за фиксирани пломби, протези и тешко достапни места.
  Додаток за чистење на јазикот – Го елиминира непријатниот мирис од здивот со ефикасно чистење на јазикот и лицето.
  Додаток за чистење на вдлабнатини – со него можам да стигнам до тешко достапни места и многу внимавам на чувствителните непца.
 • ЈАС ИМАМ ОДЛИЧЕН ВОЛУМЕН ОД 600 ML ВО КОМПАКТНО ТЕЛО
  Резервоарот има капацитет од 600 ml и е еден од најголемите на пазарот. Благодарение на резервоарот, имам помоќно и поефикасно работење и исто така сум идеален за повеќе корисници. Во споредба со конвенционалните флосери за вода, имам компактно и лесно тело кое може добро да се вклопи во помала бања. Со лесна ергономска рачка, совршено се вклопувам во машките и женските раце, а ротацијата на главата од 360 ° овозможува лесен пристап до сите делови на устата.
 • ФУНКЦИИ И СВОЈСТВА
  Може ефикасно да ги отстрани бактериите, остатоците од храна и плаките од интерденталните области и пародонталните џебови
 • РЕДОВНОТО ЧИСТЕЊЕ ПОМАГА СО ПРЕВЕНЦИЈА НА
  болест на непцата
  формирање на забен забен камен
  формирање на забен кариес
  непријатен лош здив
 • ЗАМЕНЛИВИ ГЛАВИ ЗА СОВРШЕНО ЧИСТЕЊЕ НА СИТЕ ПОСТАВИ
  Стандардна глава идеална за нормално чистење, ги отстранува бактериите помеѓу забите и просторот помеѓу забот и непцата
  средство за чистење јазик за чистење на јазикот и лицето, ги отстранува бактериите, остатоците од храна и мртвите клетки од површината
  чистач на шуплини за чистење на тешко достапни или чувствителни места, специјалната конструкција обезбедува квалитетно чистење дури и кога се користи низок притисок
  ортодонтска глава за чистење околу загради или тешко достапни места околу мостовите
 • Масира и помага да се подобри снабдувањето со крв на непцата и нивната регенерација
 • Притисокот на водата достигнува обично тешко достапни места
 • Погоден за чистење пломби, протези или мостови
 • 10 нивоа на притисок на вода ги задоволуваат сите барања за џвакање, вклучително и чувствителни и заболени непца
 • 2-минутен тајмер за оптимално чистење
 • Безбеден извор на енергија погоден дури и за влажни бањи
 • Магнетен држач за наводнување за максимална хигиена
 • Цевка за вода долга 100 cm за многу удобно користење
 • Опција за вклучување и исклучување на струјата на водата директно на рачката
 • Ротирачка глава за 360° за допирање дури и до тешко достапни места
 • Технологијата Quadpacer помага за рамномерно време на чистењето на сите заби
 • Капацитет на резервоарот: 600 ml
 • Фреквенција на пумпата: 1400 импулси/минута
 • Максимален притисок на вода: 758 kPa
 • Должина на кабелот за напојување: 1,2 m
 • Димензии (В × Ш × Д): 200 × 100 × 147 mm
 • Тежина: 550 g (вклучувајќи ја млазницата)
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.