-10%

SAMSUNG Мобилен телефон S21 Ultra

– Android 11, One UI 3.1
– Network:GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
– IP68 водоотпорна (1.5m за 30 мин)
– Corning Gorilla Glass Victus


86,000.00 ден 77,400.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 11, One UI 3.1
 • Network:GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
 • IP68 водоотпорна (1.5m за 30 мин)
 • Corning Gorilla Glass Victus
 • Екран 6.8″ (1440 x 3200) Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+
 • Exynos 2100
 • Octa Core 2.9GHz,2.8GHz,2.2GHz
 • Интерна меморија:128GB,RAM 12GB
 • Примарна камера:
  108 MP (2nd gen), f/1.8, 26mm (wide), 1/1.33″, 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
  10 MP, f/4.9, 240mm (periscope telephoto), 1/3.24″, 1.22µm, dual pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom
  10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.24″, 1.22µm, dual pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
  12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/2.55″, 1.4µm, dual pixel PDAF, Super Steady video
 • Секундарна камера:
  40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8″, 0.7µm, PDAF
  8K@24/30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS & OIS
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.1, A2DP, LE
 • GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
 • NFC, USB Type-C 3.2, USB On-The-Go
 • Fast charging 25W
 • USB Power Delivery 3.0
 • Fast Qi/PMA wireless charging 15W
 • Reverse wireless charging 4.5W
 • Батерија:Li-Ion 5000mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.