-9%

SAMSUNG Мобилен телефон S10 Lite

– Екран:6.7″(1080 x 2400)Super AMOLED Plus
– CPU:Octa-core (1×2.84 GHz Kryo 485 & 3×2.42 GHz Kryo 485 & 4×1.78 GHz Kryo 485)
– ROM Меморија: 128GB
– RAM Меморија: 8GB
– 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF, Super Steady OIS


46,200.00 ден 41,999.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 10.0; One UI 2
 • Екран:6.7″(1080 x 2400)Super AMOLED Plus
 • Chipset:Qualcomm SM8150 Snapdragon 855 (7 nm)
 • CPU:Octa-core (1×2.84 GHz Kryo 485 & 3×2.42 GHz Kryo 485 & 4×1.78 GHz Kryo 485)
 • GPU: Adreno 640
 • Интерна меморија:
 • ROM Меморија: 128GB
 • RAM Меморија: 8GB
 • Примарна камера:
 • 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF, Super Steady OIS
 • 12 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide)
 • 5 MP, f/2.4, 1/5.0″, 1.12µm, dedicated macro camera
 • Секундарна камера:
 • 32 MP, f/2.2, 25mm (wide), 1/2.8″, 0.8µm
 • GPS со A-GPS,GLONASS/BDS
 • Bluetooth v5.0,A2DP,LE,EDR
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Батерија:Li-Ion 4500mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.