-9%

SAMSUNG Мобилен телефон S10+

– Екран 6.4″ (1440×3040) Infinity-O Display Dynamic AMOLED
– Octa-core (2×2.7GHz 2×2.3GHz & 4×1.9)
– GPU: Mali-G76 MP12
– Интерна меморија:128GB,RAM 8GB


57,200.00 ден 51,999.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 9.0(Pie) OneUI
 • Екран 6.4″ (1440×3040) Infinity-O Display Dynamic AMOLED
 • HDR10+ certified дисплеј
 • Chipset:Exynos 9820 Octa (8 nm)
 • Octa-core (2×2.7GHz 2×2.3GHz & 4×1.9)
 • GPU: Mali-G76 MP12
 • Интерна меморија:128GB,RAM 8GB
 • Примарна камера:
 •  – 12MP Telephoto; f/2.4 PDAF; OIS; 1.0μm pixel size
 •  – 12MP Wide-angle; f/1.5-2.4 Dual Pixel AF, OIS;Pixel size: 1.4μm
 •  – 16MP Ultra Wide; f/2.2; Pixel size: 1.0μm
 •  -Video: 4K UHD @ 60fps; 720p @ 960fps
 • Секундарна камера:
 •  -10MP Selfie Camera Dual Pixel AF; f/1.9; 1.22μm Pixel size
 •  -8MP RGB Depth Camera f/2.2; 1.12μm Pixel Size
 • Bluetooth v5.0(LE up to 2 Mbps)ANT+,USB Type C
 •  -Fast charger со QC2.0 и AFC
 •  -Wireless полнење со WPC и PMA
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4GHz+5 GHz
 • Батерија:Li-Ion 4100mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.