-10%

SAMSUNG Мобилен телефон Galaxy S20FE

– Android 10, One UI 2.5
– Екран 6.5″ (1080 x 2400) Super AMOLED
– GPU:Mali-G77 MP11
– Octa-core (2GHz & 2.73GHz )


47,490.00 ден 42,740.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 10, One UI 2.5
 • Екран 6.5″ (1080 x 2400) Super AMOLED
 • GPU:Mali-G77 MP11
 • Exynos 990
 • Octa-core (2GHz & 2.73GHz )
 • Интерна меморија:128GB,RAM 6GB
 • Примарна камера:
  12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76″, 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
  8 MP, f/2.0, 73mm (telephoto), 1/4.5″, 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom
  12 MP, f/2.2, 123˚, 13mm (ultrawide), 1/3.0″, 1.12µm
 • Секундарна камера:
  32 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.74″, 0.8µm
 • UHD 8K (7680 x 4320)@24fps
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
 • NFC
 • USB Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go
 • USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector
 • Fast charging 25W
 • Fast wireless charging 15W
 • Reverse wireless charging 4.5W
 • USB Power Delivery 3.0
 • Батерија:Li-Ion 4500 mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.