-10%

SAMSUNG Мобилен телефон Galaxy A03s

– Android 11, One UI 3.1
– Екран:6.5″ (720 x 1600) HD+
– Chipset:MediaTek MT6765 Helio P35 (12nm)
– CPU:Octa-core (4×2.35 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53)


12,900.00 ден 11,610.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 11, One UI 3.1
 • Екран:6.5″ (720 x 1600) HD+
 • Chipset:MediaTek MT6765 Helio P35 (12nm)
 • CPU:Octa-core (4×2.35 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53)
 • GPU:PowerVR GE8320
 • Интерна меморија:
  ROM Меморија:32GB
  RAM Меморија:3GB
 • Примарна камера:
  13 MP, f/2.2, (wide), AF
  2 MP, f/2.4, (macro)
  2 MP, f/2.4, (depth)
 • Секундарна камера:
  5 MP, f/2.2
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.0, A2DP
 • GPS A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • USB Type-C 2.0
 • Fast charging 15W
 • Батерија:Li-Ion 5000mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.