-13%

SAMSUNG Мобилен телефон A920 DS Black

– Екран:6.3″ (1080 x 2220 pixels)HD+ Super AMOLED
– CPU:Octa-core 4×2.2 GHz Kryo 260 & 4×1.8 GHz Kryo 260
– Интерна меморија:128GB,RAM 6GB

36,290.00 ден 31,590.00 ден

Спореди

Опис

 • Android 8.0 (Oreo)
 • Екран:6.3″ (1080 x 2220 pixels)HD+ Super AMOLED
 • Qualcomm Snapdragon 660
 • CPU:Octa-core 4×2.2 GHz Kryo 260 & 4×1.8 GHz Kryo 260
 • GPU:Adreno 512
 • Интерна меморија:128GB,RAM 6GB
 • Примарна камера: 24MP (f/1.7) + 5Mp f/2.2 Depth sensor + 8MP (f/2.4) ultrawide + 10MP telephoto (f/2.4)
 • Секундарна камера:24 MP (f/2.0)
 • GPS со A-GPS,GLONASS/BDS
 • Bluetooth 4.2, A2DP, LE
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, WiFi Direct, hotspot
 • Батерија:Li-Ion 3720 mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.