-9%

SAMSUNG Мобилен телефон A71

– Екран:6.7″(1080 x 2400)Super AMOLED
– CPU: Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 470 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 470 Silver)
– ROM Меморија: 128GB
– RAM Меморија: 6GB
– 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7″, 0.8µm, PDAF


29,700.00 ден 26,999.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 10.0; One UI 2
 • Glass front (Gorilla Glass 3)
 • Екран:6.7″(1080 x 2400)Super AMOLED
 • Chipset: Qualcomm SDM730 Snapdragon 730 (8 nm)
 • CPU: Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 470 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 470 Silver)
 • GPU: Adreno 618
 • Интерна меморија:
 • ROM Меморија: 128GB
 • RAM Меморија: 6GB
 • Примарна камера:
 • 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7″, 0.8µm, PDAF
 • 12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.12µm
 • 5 MP, f/2.4, (wide), dedicated macro camera
 • 5 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0″, 1.12µm, depth sensor
 • Секундарна камера:
 • 32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8″, 0.8µm
 • GPS со A-GPS,GLONASS/BDS
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Батерија:Li-Ion 4500mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.