-9%

SAMSUNG Мобилен телефон A51

– CPU: Octa-core (4×2.3 GHz Cortex-A73 & 4×1.7 GHz Cortex-A53)
– ROM Меморија: 128GB
– RAM Меморија: 4GB
– 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF


24,200.00 ден 21,999.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 9.0 (Pie)
 • Glass front (Gorilla Glass 3)
 • Екран:6.5″(1080 x 2400)Super AMOLED
 • Chipset: Exynos 9611 (10nm)
 • CPU: Octa-core (4×2.3 GHz Cortex-A73 & 4×1.7 GHz Cortex-A53)
 • GPU: Mali-G72 MP3
 • Интерна меморија:
 • ROM Меморија: 128GB
 • RAM Меморија: 4GB
 • Примарна камера:
 • 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF
 • 12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.12µm
 • 5 MP, f/2.4, 40mm (telephoto), dedicated macro camera
 • 5 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0″, 1.12µm, depth sensor
 • Секундарна камера:
 • 32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8″, 0.8µm
 • GPS со A-GPS,GLONASS/BDS
 • Bluetooth v5.0,A2DP,LE,EDR
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Батерија:Li-Ion 4000mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.