-9%

SAMSUNG Мобилен телефон A40

– CPU: Octa-core (2×1.77 GHz Cortex-A73 & 6×1.59 GHz Cortex-A53)
– ROM Меморија: 64GB
– RAM Меморија: 4GB
– 16 MP, f/1.7, PDAF


14,300.00 ден 12,999.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 9.0 (Pie)
 • Екран: 5.9″(1080 x 2340)~437 ppi Super AMOLED
 • Chipset: Exynos 7885 (14 nm)
 • CPU: Octa-core (2×1.77 GHz Cortex-A73 & 6×1.59 GHz Cortex-A53)
 • GPU: Mali-G71 MP2
 • Интерна меморија:
 • ROM Меморија: 64GB
 • RAM Меморија: 4GB
 • Примарна камера:
 • 16 MP, f/1.7, PDAF
 • 5 MP, f/2.2, 12mm, (ultrawide)
 • Секундарна камера: 25 MP, f/2.0
 • GPS со A-GPS,GLONASS/BDS
 • Bluetooth v4.2,A2DP,LE,EDR
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Батерија:Li-Ion 3100mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.