-9%

SAMSUNG Мобилен телефон A20e

– Екран: 5.8″ (720 x 1560)
– CPU: Octa-core (2×1.6 GHz & 6×1.35 GHz)
– ROM Меморија: 32GB
– RAM Меморија: 3GB


10,490.00 ден 9,499.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 9.0 (Pie)
 • Екран: 5.8″ (720 x 1560)
 • Exynos 7884
 • CPU: Octa-core (2×1.6 GHz & 6×1.35 GHz)
 • Интерна меморија:
 • ROM Меморија: 32GB
 • RAM Меморија: 3GB
 • Примарна камера:
 • 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF
 • 5 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide)
 • Секундарна камера: 8 MP, f/2.0
 • Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • Bluetooth v5,0,A2DP,LE,EDR
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Батерија:Li-Ion 3000mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.