-10%

SAMSUNG Мобилен телефон A12

– Android 10
– Екран:6.5″ (720 x 1600) HD+
– Chipset:Mediatek MT6765 Helio P35 (12nm)
– CPU:Octa-core (4×2.35 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53)


15,400.00 ден 13,860.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 10
 • Екран:6.5″ (720 x 1600) HD+
 • Chipset:Mediatek MT6765 Helio P35 (12nm)
 • CPU:Octa-core (4×2.35 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53)
 • GPU:Mali-G52 MC2
 • Интерна меморија:
  ROM Меморија:64GB
  RAM Меморија:4GB
 • Примарна камера:
  48 MP, f/2.0, 26mm (wide), AF
  5 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide)
  2 MP, f/2.4, (macro)
  2 MP, f/2.4, (depth)
 • Секундарна камера:
  8 MP, f/2.2
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE, NFC
 • GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • USB Type-C 2.0
 • Fast charging 15W
 • Батерија:Li-Ion 5000mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.