-9%

SAMSUNG Мобилен телефон A10

– Екран: 6.2″(720 x 1520) IPS LCD
– CPU: Octa-core (2×1.6 GHz & 6×1.35 GHz)
– Интерна меморија: 32GB, RAM 2GB


9,890.00 ден 8,999.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android OS 9.0
 • Екран: 6.2″(720 x 1520) IPS LCD
 • Chipset: Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425
 • CPU: Octa-core (2×1.6 GHz & 6×1.35 GHz)
 • GPU: Mali-G71 MP2
 • Интерна меморија: 32GB, RAM 2GB
 • Примарна камера: 13MP
 • Секундарна камера: 5MP
 • GPS со A-GPS,GLONASS/BDS
 • Bluetooth v5.0,A2DP
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac,dual-band
 • Батерија: 3400mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.