-10%

PRITY Вграден камин KPW 27

 • Сила на каминот: 30 kW
 • Погоден за : 165 m²
 • Со приклучок на парно
 • Големина(a x b x h):550 x 690 x 1340 mm

126,200.00 ден 113,600.00 ден

Спореди

Опис

 • Вграден камин
 • Вкупна моќност : 30 кw  (воздушно 3 kw  радијатори 27kW )
 • Погоден за : 165 m²
 • Редуцирана вкупна моќност: 6.5kW
 • 5 Степени на сила и автомастки режим
 • Температура на димните гасови : 106°C
 • Ефикасност (ECE): до 94,3%
 • Волумен на водниот изменувач на топлината: 34 l
 • Максимален работен притисок:  1,5 bar
 • Напојување: АС 230V 50Hz
 • Тотална електрична сила: 350W
 • Работна електрична сила: 100W
 • Обем на пепелкникот: 6,7 l
 • Вид на гориво пелети – вид: ∅ 6mm/30mm
 • Капацитет на резервоарот за чување на пелети: 40 kg
 • Потрошувачка на пелети при номинална сила :  4,95 kg/h
 • Потрошувачка на пелети при минимална сила: 1,38 kg/h
 • Тежина: 168 kg.
 • Димензии (Š x D x V): 550 x 690 x 1340 mm
 • Дијаметар на влезот на воздухот за горење : ∅ 50mm
 • Дијаметар на излезот на димните гасови: ∅ 100mm
 • Маса на протокот на димните гасови : 15,7 g/s
 • Притисок во оџакот:  (±2Ра)
 • Неделно програмирање
 • Активен систем за гориво –воздух
 • Можност за управување преку надворешен термостат
 • Сензор за собната температура
 • Безбедносни сензори IR
 • Далечински управувач
 • 1 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.