-25%

Котел на пелети PRITY СЕТ LB50 New Line горилник PPB-50

Котел на пелети PRITY СЕТ LB50 New Line & горилник PPB-50

 • Сила на каминот: 50kW
 • Погоден за простории : 277  m²
 • Тежина: 317кг
 • Приложен: Горилник со сила 50кw157,999.00 ден 119,000.00 ден

Спореди

Опис

Котел на пелети :

 • Моќ: 50 kW
 • Големина ( a x b x h /cm) : 57 x 107 x 138 /cm
 • Тежина : 317 кг
 • Максималната должина на дрво 94 cm
 • Волумен на резервоарот за вода: 84 литри
 • Фиоката за пепел е ставена под комората за горење
 • Енегретска класа АГорилник за котел на пелети :
 • Со него се адаптира котелот да биде погоден за ложење на пелети
 • Големина ( a x b x h /cm) : 29,3 x 38,9 x 35,2 /cm
 • Тежина : 21,2 кг
 • Моќ: 50 kW
 • Номинална моќност на  потрошувачка на пелети:10kg/h
 • Автоматско чистење на системот
 • Неделен тајмер
 • Одложен почеток
 • 1 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.