-10%

Камин PRITY PLW13Y

Камин PRITY PLW13Y

 • Сила на каминот: 17 kW
 • Погоден за : 94 m²
 • Со приклучок на парно
 • Големина(a x b x h):54 x 60 x 104 cm96,330.00 ден 86,700.00 ден

Спореди

Опис

 • Камин PRITY PLW13Y
 • Максимална моќност: 17 kW
 • Вкупна моќност : 17 кw  (воздушно 4kw  радијатори 13kW )
 • Погоден за : 94 m²
 • Редуцирана вкупна моќност: 5 kW
 • Големина ( a x b x h /cm) : 54 x 60 x 104 /cm
 • Teжина: 150 кг
 • Сензор за заштита
 • 5 степени на сила и автоматско управување
 •  Температура на издувни гасови 195°C
 • Ефективност до 90%
 • Капацитет на разменувачот на топла вода 20 l
 • Максимален работен притисок 2,0 bar
 • Довод на ел. енергија AC 230V 50Hz
 • Целосна електрична сила 350 W
 • Работна електрична сила 100 W
 • Горивото –дрвени пелети вид ø6mm/30mm
 • Капацитет на резервоарот за пелети 25 kg
 • Консумпција на палетите при номинална сила : 4 kg/h
 • Kонсумпција на палетите при минимална сила : 1,2 kg/h
 • Дијаметар на влезниот воздух за согорување ø40 mm
 • Дијаметар на излезниот воздух на гасовите ø80mm
 • Притисок на оџакот (±2Pa)
 • Неделно програмирање на сензорот за температурата на собата
 • Инфраред далечинско
 • 1 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.