-13%

NOKIA Мобилен телефон 130 DS

 • Боја: црна
 • Bluetooth 3.0
 • 4 MB RAM меморија
 • MicroSD картичка  до 32 GB

1,960.00 ден 1,699.00 ден

Спореди

Опис

 • Боја: црна
 • 4 MB RAM меморија
 • MicroSD картичка за складирање до 32 GB
 • Музички плеер и FM радио
 • 3,5 мм стерео слушалки конектор
 • Bluetooth 3.0
 • Dual Sim картичка
 • Вибрации
 • VGA камера
 • Radio
 • Батерија:Li-Ion
 • Кабел: USB 2.0 port, 3.5′ audio
 • Пренос на податоци:GSM (9,6 Kb/s)
 • Основни апликации: калкулатор, календар,стоперица, аларм
 • 1,8 “дијагонален дисплеј со HighColor
 • Алфанумеричка тастатура со 4-насочен Navi копче
 • Изработени со 55% рециклирани материјали
 • Гаранција 2 год

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.