-13%

MS ENERGY Електричен велосипед MTB m100

– Тркала: TyresMaxxis Rekon 29″ x 2,40
– Мотор: Ananda M81 250W 80Nm
– Магнезиум: Легура
– Максимална брзина: 25 km/h


171,120.00 ден 148,799.00 ден

Спореди

Опис

 • Тркала: TyresMaxxis Rekon 29″ x 2,40
 • Мотор: Ananda M81 250W 80Nm
 • Магнезиум: Легура
 • Боја: Црна-зелена
 • Максимална брзина: 25 km/h
 • Батерија: Литиумска батерија од 36V 15Ah
 • Време на полнење:4-5 часа
 • Полнач: AC 100V – 230V Паметен полнач
 • Опсег: 120-130 км
 • Рамка: Рамка 21″ L Алуминиумска легура 6061
 • Вилушка: ForkSuntour XCM, патување 100mm
 • Заден менувач Shimano: Alivio 9 брзина, 11-34T
 • Рачки на менувачот: лостShimano Alivio 9 брзини
 • Касета: Sunrace CSM909AV 11-34T
 • Ланец: ChainKMC e9 EPT
 • Возење: Prowheel, 38T
 • Кочница: лостТектро Хидраулична рачка HD-M275
 • Предни сопирачки: Tektro сопирачка HD-T275 180mm
 • Задни сопирачки / Кочница: задна Тектро кочница HD-T275 180мм
 • Надворешни гуми: TyresMaxxis Rekon 29″ x 2,40
 • Центар за предни тркала: Џојтек, 32 ч
 • Центар за задни тркала: Џојтек, 32 ч
 • Краци: Нерѓосувачки челик
 • Волан:Рачка Алуминиумска легура, ширина 720мм
 • Гума: 28,6* 31,8*90
 • Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина: 100 kg
 • Педали Алуминиумска легура FP-922
 • Седиште цевка: постАлуминиумска легура, 350мм
 • Седиште: 1217 HRN
 • Тип на велосипед: eMTB hardtail
 • 1 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.