-13%

MICHELIN Пневматици 225/60 R18 104W

– Брзински индекс: W (270 км/ч)
– Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)


14,350.00 ден 12,480.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: W (270 км/ч)
  • Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)

90% on & 10% off-road.

CrossClimate SUV е гума за сите сезони на Michelin за Crossover / SUV Touring возила која првично беше развиена за употреба со оригинална опрема на Mercedes-Benz GLE и GLS (не-американскиот пазар). CrossClimate SUV ги задоволува тешките барања за снежните услови во индустријата и е дизајниран да биде решение за возачи во средини кои ги искусуваат сите четири сезони, каде што нема доволно снег за да бараат чисто зимска гума.

CrossClimate SUV се одликува со allseason смеса, формирана  во високо насочена шара со цврсти попречни ребра за ракување и влечење на сува површина. Широките странични жлебови и отворени раменици обезбедуваат директен пат за евакуација на водата од под контактниот отвор за отпорност на хидропланирање, додека блоковите на шарите со наклон обезбедуваат потпора на влажните површини. Крајните рабови во комбинација со специјализираните соединенија ја испорачуваат потребната тракција за да го добијат симболот со три врвни планински снегулки (3PMSF).

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.