-13%

MICHELIN Пневматици 215/65 R17 99H

– Брзински индекс: H (210 км/ч)
– Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)


14,220.00 ден 12,370.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: H (210 км/ч)
  • Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)

Целта на оваа верзија на “алпската” гума е да им понуди на возачите оптимална сигурност во сите услови пронајдени во зима на европски патишта. Гумата е во развој 4 години и има остра, насочна шара со длабоки жлебови и иновативни блокови, елементи кои обезбедуваат одлични перформанси на снег, мраз и влажни површини.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.