-13%

MICHELIN Пневматици 205/65 R16 95H

– Брзински индекс: H (210 км/ч)
– Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)


Original price was: 11,870.00 ден.Current price is: 10,320.00 ден.

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: H (210 км/ч)
  • Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)

• За повеќе влечење во снег

• Зголемен број на гумени блокови (+ 12% **), повеќе врежани ламели (+ 16% **) и зголемување на односот помеѓу празнините (+ 17% **)

• За подобра отпорност при лизгање.

• Нови  странични  жлебови.

Зголемена прецизност  на управувачот

• Блокови благодарение на 3D врежани ламели.

• За подобар контакт на влажни и снежни површини, и одржувањето на ниска потрошувачка на енергија.

• Нови функционални еластомери со поголеми размери на силика.

• Helio компонентa  4G, содржи сончогледово масло, која ги обезбедува најдобрите перформанси при ниски температури.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.