-10%

Mi Purely – Маска за прочистување воздух

– Моќност: 0.4W
– Батерија: 500mAh lithium-ion
– Користење: 4 – 8 часа

1,990.00 ден 1,799.00 ден

Спореди

Опис

Маската Purely има три слојна структура која вклучува електричен вентилатор со вграден филтер, целосен филтер на внатрешниот дел од маската и надворешен дел со иновативен и модерен дизајн. Филтрите прочистуваат 99,5% од PM 2.5 штетните честички, прашина, издувни гасови, полен итн.

Електричниот филтер е произведен со најнова нано-филтрирачка технологија а брзината на филтрирање и вентилација може да се менува во три брзини, во зависност од загаденоста на околината во која се наоѓате. Електричниот филтер има вграден вентилатор што овозможува беспрекорно дишење и ја регулира влажноста на воздухот. Електричниот филтер работи на вградена батерија и се полни со USB кабел(кој не е вклучен во пакетот)

Purely е многу удобна и лесна, тежи само 50 грама а нејзината форма е специјално дизајнирана за човечкото лице со вграден силикон по краевите на маската за модификација по потреба и не дозволува продирање на воздух од страните. Маската е направена за сите услови, спорт или рекреација.

– Моќност: 0.4W
– Батерија: 500mAh lithium-ion
– Користење: 4 – 8 часа

Маската има опција да се користи на два начини односно со електричен филтер и без, кога ја користите без електричниот филтер добивате специјален додаток кој го се поставува на местото на електричниот филтер. За секој надворешен филтер добивате 5 заменски филтри. А за внатрешниот филтер добивате два заменски филтри.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.