-13%

Mi Air Purifier 2H – Прочистувач на воздух

 • Прочистува оптимално до 40м2 (310m3/час)
 • Wi-Fi модул
 • 360 степени филтрација
 • Димензии: 54x24x24cm

10,350.00 ден 8,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Тежина 4800.0 гр.
 • Уредот троши од 1,5W до 35W. Споредбено троши струја колку само една LED светилка
 • Прочистува оптимално до 40м2 (310m3/час)
 • Wi-Fi модул
 • Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan)
 • Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland)
 • Потрошувачка од 1.5W од 35W
 • 360 степени филтрација
 • Димензии: 54x24x24cm
 • Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray EPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.
 • Цилиндричниот филтер од 360° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 310 m3/h (Clean Air Delivery Rate – CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба.
 • Гаранција 24 месеци

Smart уред
Апликацијата Mi Home овозможува да го надгледувате квалитетот на воздух во Вашиот дом директно од телефон во секое време и да го користете Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и префрлување на различен режим според моменталните потреби. Дополнително уредот Ви овозможува да ја измерите загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во Вашиот дом. Уредот сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист и свеж.

Mi air Purifier 2 прочистувачот за воздух е наменет за европски пазар (EU Version) и доаѓа со сертификат кој го потврдува квалитетот на прочистувачот според европските стандарди.

*На македонскиот пазар има добавувачи кои ги продаваат истите прочистувачи Xiaomi Mi Air Purifier 2H, но се кинеска верзија која не ги подржува европските стандарди и се со значително послаб квалитет.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.