-10%

Камин PRITY PLW35 B

– Максимална моќност: 35 + 1 kW
– Вкупна моќност : 36кw (воздушно 1kw радијатори 35kW )
– Редуцирана вкупна моќност: 12kW
– Големина ( a x b x h /cm) : 58 x 63 x 116 cm


130,500.00 ден 117,450.00 ден

Спореди

Опис

 • Камин на пелети со бункер
 • Максимална моќност: 35 + 1 kW
 • Вкупна моќност : 36кw (воздушно 1kw радијатори 35kW )
 • Редуцирана вкупна моќност: 12kW
 • Големина ( a x b x h /cm) : 58 x 63 x 116 cm
 • Teжина: 213 kg
 • Сензор за заштита
 • 3 степени на сила и автоматско управување
 • Температура на издувни гасови 115°C
 • Ефективност до 92%
 • CО емисија на штетни гасови (О2 реф=13%) : 0,01079%
 • Капацитет на разменувачот на топла вода 40 l
 • Максимален работен притисок 1,5 bar
 • Довод на ел. енергија AC 230V 50Hz
 • Целосна електрична сила 400W
 • Работна електрична сила 100 W
 • Горивото –дрвени пелети вид ø 6mm/ 30mm
 • Капацитет на резервоарот за пелети 47 kg
 • Консумпција на палетите при номинална сила : 5,9 kg/h
 • Kонсумпција на палетите при минимална сила : 3,00 kg/h
 • Дијаметар на влезниот воздух за согорување ø50 mm
 • Дијаметар на излезниот воздух на гасовите ∅100mm
 • Притисок на оџакот (±2Pa) : 12Pa
 • Неделно програмирање на сензорот за температурата на собата
 • 1 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.