-13%

ISKRA Мотокултиватор HG6OT

– Четиритактен, 139 cm3, 2,5 kW мотор со воздушно ладење
– 1,6 lit. Капацитет за гориво,
– 0,55 lit. Капацитет за масло


25,300.00 ден 21,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Четиритактен, 139 cm3, 2,5 kW мотор со воздушно ладење
 • 1,6 lit. Капацитет за гориво,
 • 0,55 lit. Капацитет за масло
 • 600 mm ширина на ротирачкиот прекопувач,
 • 260 mm длабочина на орачот со 127 mm (5’) дијаметар,
 • 42 mm (1,65’) ширина на тркалото
 • Максимален агол на навалување – 20 c
 • Тежина – 35,6 kg
 • Лесен за управување и движење
 • Чекор по чекор инструкции за склопување вклучено во кутијата
 • Препорачано оддржување на моторот вклучено во инструкциите
 • 2 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.