-13%

ISKRA Електрична дувалка за лисја DT2250A

– Моќност – 3000 W
– Напон – 220-240 V ~ 50 Hz
– Брзина во слободен од (вртежи) – 8000-15000 rpm


3,440.00 ден 2,990.00 ден

Спореди

Опис

Одлична електрична дувалка за лисја, со високи преформанси и квалитет. Исчистете го вашето двориште со леснотија!

 • Моќност – 3000 W
 • Напон – 220-240 V ~ 50 Hz
 • Брзина во слободен од (вртежи) – 8000-15000 rpm
 • 3 функции – дување, вшмукување и дробење
 • Максимален проток на воздух – 13,2 m3 / min.
 • Максимална брзина на дување – 270 km / h
 • Капацитет на вреќата – 35 lit.
 • Размер на мелење / дробење – 10:1
 • Должина на кабелот – 35 cm
 • Потенциометар за прилагодување на брзната
 • Додатна цефка за продолжување на предниот издув
 • Прерамка за носење на рамо
 • 2 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.