-11%

ISKRA Бензиска моторна коса / тример за трева XY BC415

– Јачина: 1,5 kW (2 KM)
– Вртежи на работа: 8000 okr/min
– Тип на моторот: двотактен
– Капацитет на гориво: 1L

9,780.00 ден 8,690.00 ден

Спореди

Опис

Комбинација од два режими на работа, која ќе им овозможи ефикасно управување на вашата околина.
1,5 kW двотактен мотор со зафатнина од 42,7 cm3.
Се користи со зафат на двете раце, што ќе ви обезбеди удобна работа.
За подолга и непрекината работа опремен е со резервоар од 1 литар гориво.

Карактеристики на производот:

 • Волумен (Јачина на мотор): 42,7 cm3
 • Јачина: 1,5 kW (2 KM)
 • Вртежи на работа: 8000 okr/min
 • Тип на моторот: двотактен
 • Капацитет на гориво: 1L
 • Должина за палица на косење: 1530 mm (60″)
 • Тип на рачка: дворачна
 • Глава на коса: ø 255 mm (10″)
 • Глава на сечиво: ø 255 mm (10″)

Димензии на кутија (v mm):

 • Кутија на мотор 300 (в) x 270 (ш) x 300 (д)
 • Кутија на палица за косење 100 (в) x 1650 (ш) x 100 (д)
 • Нето тежина: 7,1 kg

1 година гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.