-13%

ISKRA Бензиска косилка за трева HG53SMH-MA190

– Волумен на моторот: 189 cm3
– Моќност: 3,5 kW (4,7 KM)
– Брзина на празен од: 3000 вртежи во минута


44,840.00 ден 38,990.00 ден

Спореди

Опис

Косилката Iskra HG53SMH-MA190 има 4-тактен мотор, капацитет на моторот од 189 cc, должина на сечење 53 см, погоден за тревни површини до 1.800 m².

Капацитетот на тревната кошница е 62 литри, косачката нуди 8 позиции за прилагодување на височината (централно), помеѓу 20 и 75 мм. Предните тркала се 178 mm, задните 254 mm.

Ладењето на моторот е воздушно, косилката има моќност од 3,5 kW. Волуменот на резервоарот за гориво е 1 литар, за масло 0,6 литри.

Волумен на моторот: 189 cm3
Моќност: 3,5 kW (4,7 KM)
Брзина на празен од: 3000 вртежи во минута
Тип на мотор: четиритактен (Yamaha)
Мотор со воздушно ладење
Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
Капацитет на резервоарот за масло: 0,6 L
Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
8 позиции за прилагодување на височината (во средината)
Максимална ширина на сечење: 530 мм (21 “)
Тркала: предна 178 мм (7 “); задна 254 мм (10”)
Волумен на кошница со трева: 62 L
За тревни површини до: 1800 m²
2 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.