-13%

INVENTOR Инвертер клима уред PROfessional PFVI32-18WF / PFVO32-18

– Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
– R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
– Triple Action Filter – троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst
– A++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци


53,990.00 ден 46,990.00 ден

Спореди

Опис

INVENTOR Инвертер клима уред PROfessional PFVI32-18WF / PFVO32-18

 • Карактеристики:
 • – Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
 • – R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
 • – Triple Action Filter – троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst
 • – A++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
 • – Golden Fin – златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот
 • – Active Carbon Filter – ги отстранува микробите и ве штити од алергии и болести
 • – Antibacterial Protection – го спречува развивањето на штетни бактерии во внатршната единица
 • – Anti-cold air function – го регулира работењето на внатрешниот вентилатор според загреаноста на испарувачот
 • – Ionizer – ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси
 • – Follow Me – оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија
 • – Powerful Self-Cleaning – ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии
 • – Turbo Mode – оваа функција го засилува работењето на климатизерот за побрзо да се излади/затоплин просторијата
 • – Ultra Silence Mode – овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер
 • Технички карактеристики:
 • Капацитет на ладење: 18.400 (4.095-19.108) Btu/h
 • Капацитет на ладење: 5.4 (1.2-5.6) kWatt
 • Капацитет на греење: 19.700 (4.095-20.473) Btu/h
 • Капацитет на греење: 5.8 (1.2-6.0) kWatt
 • Ладење:
 • – Pdesign: 5.3 kW
 • – Енергетска класа: A++
 • – SEER: 6.57
 • – Годишна потрошувачка: 283 kWh/year
 • Греење (Средна зона):
 • – Pdesign: 4.4 kW
 • – Енергетска класа: A+
 • – SCOP: 4.02
 • – Годишна потрошувачка: 1535 kWh/year
 • Греење (Топла зона):
 • – Pdesign: 5.5 kW
 • – Енергетска класа: A+++
 • – SCOP: 5.4
 • – Годишна потрошувачка: 1426 kWh/year
 • Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1
 • Влезен напон:
 • – Ладење: 7,32 A
 • – Греење: 6,61 A
 • Влезна струја:
 • – Ладење: 1650 (90 – 2.000) W
 • – Греење: 1490 (200 – 2.200) W
 • Проток на воздух (Turbo/High/Medium/Low): 850 / 750 / 657 / 564 m3/h
 • Бучност:
 • – Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 30 / 36 / 41 / 47 dBA
 • – Надворешна единица: 56 dBA
 • Компресор: Rotary
 • Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4″ / 1/2″
 • Кабел: 3×2.5 mm2
 • Комуникациски кабел: 5×1.5 mm2
 • Осигурачи: 3×10 A
 • Димензии (ШxДxВ):
 • – Внатрешна единица: 940x224x316 mm
 • – Надворешна единица: 920x400x620 mm
 • Тежина:
 • – Внатрешна: 12 kg
 • – Надворешна: 35 kg
 • Фреон (kg): R32 / 1.28
 • Опсег на работа:
 • – Ладење: 16~47 C
 • – Греење: -15~32 C
 • Гаранција 5 години

Зошто треба да го изберете Inventor климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.