-13%

INVENTOR Инвертер клима уред PREMIUM PR1VI32-18WFC

– Енергетска класа: A+++
– Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
– R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
– Triple Action Filter – троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

43,690.00 ден 37,990.00 ден

Спореди

Опис

INVENTOR Инвертер клима уред PREMIUM PR1VI32-18WFC / PR1VO32-18

Карактеристики:

 • Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
 • R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
 • Triple Action Filter – троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst
 • A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
 • Golden Fin – златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот
 • Hotel Menu – мени приспособено за хотели со кој се овозможува до 70% заштеда на енергија
 • Low Ambient cooling – специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC
 • Mute Mode – исклучување на звучните сигнали на клима уредот со што се овозможува тивка и пријатна атмосфера
 • Ionizer – ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси
 • Follow Me – оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија
 • Powerful Self-Cleaning – ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии
 • Sterilization HEPA Filter – ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот
 • Ultra Silence Mode – овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

Технички карактеристики:

 • Капацитет на ладење: 18.000 (6.200-20.900) Btu/h
 • Капацитет на ладење: 5.28 (1.81-6.13) kWatt
 • Капацитет на греење: 19.000 (4.700-23.000) Btu/h
 • Капацитет на греење: 5.57 (1.37-6.74) kWatt

Ладење:

 • Pdesign: 5.2 kW
 • Енергетска класа: A++
 • SEER: 7.1
 • Годишна потрошувачка: 256 kWh/year

Греење (Средна зона):

 • Pdesign: 4.1 kW
 • Енергетска класа: A+
 • SCOP: 4.0
 • Годишна потрошувачка: 1435 kWh/year

Греење (Топла зона):

 • Pdesign: 4.2 kW
 • Енергетска класа: A+++
 • SCOP: 5.1
 • Годишна потрошувачка: 1153 kWh/year

 

 • Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 • Ладење: 0.6 – 10.3 A
 • Греење: 0.9 – 10.5 A

Влезна струја:

 • Ладење: 1539 (140 – 2.360) W
 • Греење: 1480 (200 – 2.410) W

 

 • Проток на воздух (High/Medium/Low): 840 / 680 / 540 m3/h
 • Бучност:
 • Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 25 / 30 / 37 / 44 dBA
 • Надворешна единица: 56 dBA
 • Компресор: Rotary
 • Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4″ / 1/2″
 • Кабел: 3×2.5 mm2
 • Комуникациски кабел: 5×1.5 mm2
 • Осигурачи: 3×10 A
 • Димензии (ШxДxВ):
 • Внатрешна единица: 957x213x302 mm
 • Надворешна единица: 800x333x554 mm
 • Тежина:
 • Внатрешна: 10 kg
 • Надворешна: 34 kg
 • Фреон (kg): R32 / 1.0
 • Опсег на работа:
 • Ладење: -15~50 C
 • Греење: -15~30 C

Гаранција 5 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.