-13%

INVENTOR Инвертер клима уред PREMIUM PR1VI32-12WFCB

– Енергетска класа: A+++
– Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
– R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
– Triple Action Filter – троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst


26,440.00 ден 22,990.00 ден

Спореди

Опис

INVENTOR Инвертер клима уред PREMIUM PR1VI32-12WFCB / PR1VO32-12B

Карактеристики:

 • Препорачана површина – 16 – 25 m2
 • Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
 • R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
 • Triple Action Filter – троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst
 • A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
 • Golden Fin – златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот
 • Hotel Menu – мени приспособено за хотели со кој се овозможува до 70% заштеда на енергија
 • Low Ambient cooling – специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC
 • Mute Mode – исклучување на звучните сигнали на клима уредот со што се овозможува тивка и пријатна атмосфера
 • Ionizer – ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси
 • Follow Me – оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија
 • Powerful Self-Cleaning – ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии
 • Sterilization HEPA Filter – ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот
 • Ultra Silence Mode – овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер
 • Капацитет на ладење: 12.000 (3.800-14.200) Btu/h
 • Капацитет на ладење: 3.517 (1.12-4.16) kWatt
 • Капацитет на греење: 13.000 (3.700-14.400) Btu/h
 • Капацитет на греење: 3.81 (1.08-4.22) kWatt
 • Ладење:
 • – Pdesign: 3.6 kW
 • – Енергетска класа: A++
 • – SEER: 6.1
 • Греење (Средна зона):
 • – Pdesign: 2.7 kW
 • – Енергетска класа: A+
 • – SCOP: 4.0
 • Греење (Топла зона):
 • – Pdesign: 3.2 kW
 • – Енергетска класа: A+++
 • – SCOP: 5.1
 • Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1
 • Влезен напон:
 • – Ладење: 0.5 – 6.9 A
 • – Греење: 0.4 – 6.9 A
 • Влезна струја:
 • – Ладење: 1213 (130 – 1.580) W
 • – Греење: 1088 (100 – 1.680) W
 • Проток на воздух (High/Medium/Low): 540 / 430 / 314 m3/h
 • Бучност:
 • – Внатрешна единица (Low/Medium/High): 25 / 34.5 / 40.5 dBA
 • – Надворешна единица: 55 dBA
 • Компресор: Rotary
 • Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4″ / 3/8″
 • Кабел: 3×1.5 mm2
 • Комуникациски кабел: 5×1.5 mm2
 • Осигурачи: 3×10 A
 • Димензии (ШxДxВ):
 • – Внатрешна единица: 805x197x285 mm
 • – Надворешна единица: 720x270x495 mm
 • Тежина:
 • – Внатрешна: 7.6 kg
 • – Надворешна: 23.2 kg
 • Фреон (kg): R32 / 0.675
 • Опсег на работа:
 • – Ладење: -15~50 C
 • – Греење: -15~30 C

Гаранција 5 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.