-13%

INVENTOR Инвертер клима уред NEMESIS N2VI32 18WiFi

– Енергетска класа: A+++
– Плазма Јонизатор
– R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување
– Wi-Fi Ready

50,500.00 ден 43,690.00 ден

Спореди

Опис

INVENTOR Инвертер клима уред NEMESIS N2VI32 18WiFi

 • Енергетска класа: A+++
 • Плазма Јонизатор
 • R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување
 • Wi-Fi
 • Капацитет на ладење: 5,30 kWh (4299 – 22519 Btu/h)
 • Капацитет на греење: 5,57 kWh (3821 – 23202 Btu/h)
 • Енергетска класа при ладење: А ++
 • Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
 • Напон / фрекфенција / фаза (V / Hz / Ph) 220-240 / 50/1
 • Влезна струја при ладење (W): 1550 (380 – 2450)
 • Влезна струја при греење (W): 1428 (350 – 2600)
 • Годишна потр.на енергија при ладење: 244 kWh
 • Годишна потр.на енергија при греење(топла/средна зона): 1238 kWh
 • Внатрешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 996x225x301
 • Надворешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 955x396x700
 • Нето тежина внатрешна единица (kg): 13,5
 • Нето тежина надворешна единица (kg): 45
 • Течна/гасна линија: 1/4” / 1/2”
 • Фреон: R32 / 1000g
 • Проток на воздух: 850 / 750 / 610 / 520 m3/h
 • Бучност внатр./надв.единица: 49 / 56 d B
 • Опсег на ладење (на отворено) (° C) -15 ° C ~ 43 ° C
 • Опсег на греење (на отворено) (° C) -22 ° C ~ 24 ° C
 • ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ + 3 ГОДИНИ

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.