-15%

INVENTOR Инвертер клима уред LIFE PRO L4VI32 24WiFiR

– Енергетска класа: A+++
– Плазма Јонизатор
– R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување
– Wi-Fi Ready

57,490.00 ден 48,990.00 ден

Спореди

Опис

INVENTOR Инвертер клима уред LIFE PRO L4VI32 24WiFiR

 • Енергетска класа: A+++
 • Плазма Јонизатор
 • R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување
 • Wi-Fi Ready
 • Капацитет на ладење: 6,45 kWh (6800 – 28000 Btu/h)
 • Капацитет на греење: 6,44 kWh (6800 – 29000 Btu/h)
 • Енергетска класа при ладење: А ++
 • Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
 • Напон / фрекфенција / фаза (V / Hz / Ph) 220-240 / 50/1
 • Влезна струја при ладење (W): 1950 (400 – 3000)
 • Влезна струја при греење (W): 1735 (450 – 3100)
 • Годишна потр.на енергија при ладење: 356 kWh
 • Годишна потр.на енергија при греење(топла/средна зона): 1757 – 2205 kWh
 • Внатрешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 1078x246x325
 • Надворешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 955x396x700
 • Нето тежина внатрешна единица (kg): 16,5
 • Нето тежина надворешна единица (kg): 52.5
 • Течна/гасна линија: 1/4” / 5/8”
 • Фреон: R32 / 1700g
 • Проток на воздух: 1250 / 1050 / 950 / 850 m3/h
 • Бучност внатр./надв.единица: 49 / 58 d B
 • Опсег на ладење (на отворено) (° C) -15 ° C ~ 43 ° C
 • Опсег на греење (на отворено) (° C) -15 ° C ~ 24 ° C
 • ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ + 3 ГОДИНИ

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.