-13%

INVENTOR Инвертер клима уред ARIA AR4VI32-18WFI / AR4VO32-18

– Енергетска класа: A+++
– Јонизатор
– ХЕПА стерилизациски филтер
– R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување


55,300.00 ден 47,990.00 ден

Спореди

Опис

INVENTOR Инвертер клима уред ARIA AR4VI32-18WFI / AR4VO32-18

 • Енергетска класа: A+++
 • Јонизатор
 • ХЕПА стерилизациски филтер
 • R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување
 • Wi-Fi Standard
 • Golden Fin
 • High Density Air Dust Filter
 • Капацитет на ладење: 1850 – 6150 W
 • Pdesign: 5.3 kW
 • Енергетска класа при ладење: А ++
 • SEER: 6.4
 • Сезонска просечна потрошувачка на енергија при ладење: 290 kWh/year
 • Капацитет на греење: 1380 – 6800 W
 • Pdesign (греење средна зона): 3.9 kW
 • Енергетска класа при греење (средна зона): A +
 • SCOP: 4.0
 • Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (средна зона): 1365 kWh/year
 • Pdesign (греење топла зона): 4.5 kW
 • Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
 • SCOP: 5.1
 • Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (топла зона): 1235 kWh/year
 • Влезна струја при ладење: 1550 (120 – 2380) W
 • Влезна струја при греење: 1500 (220 – 2430) W
 • Проток на воздух (High / Medium / Low): 750 / 501 / 417 m3/h
 • Ниво на бучава на внатрешна единица (Silent / Low / Medium / High): 20 / 28 / 35 / 41 dB
 • Ниво на бучава на надворешна единица: 57 dB
 • Компресор: Rotary
 • Течна/гасна линија: 1/4” / 1/2”
 • Внатрешна единица ШхДхВ: 965x215x319 mm
 • Надворешна единица ШхДхВ: 880x333x554 mm
 • Работна температура при ладење: -15 °C ~ 50 °C
 • Работна температура при греење: -15 °C ~ 30 °C

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.