-13%

INVENTOR Инвертер клима уред ARIA ARHB3VI32-18WF / AR3VO32-18

– Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
– R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
– Powerful Self-Cleaning – ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии
– A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци


49,440.00 ден 42,990.00 ден

Спореди

Опис

INVENTOR Инвертер клима уред ARIA ARHB3VI32-18WF / AR3VO32-18

Карактеристики:

 • Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
 • R32 ECO Refrigerant – еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
 • Powerful Self-Cleaning – ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии
 • A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
 • Triple Action Filter – троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst
 • Golden Fin – златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот
 • Low Ambient cooling – специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -20 оC
 • 8oC Heating – уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од замрзнување
 • Ionizer – ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси
 • Follow Me – оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија
 • Sterilization HEPA Filter – ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот
 • 4 Way Air Flow – можност за дување во 4 насоки
 • Ultra Silence Mode – овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер
 • Технички карактеристики:
 • Капацитет на ладење: 18.000 (6.300-21.000) Btu/h
 • Капацитет на ладење: 5.28 (1.84-6.15) kWatt
 • Капацитет на греење: 19.000 (4.700-23.200) Btu/h
 • Капацитет на греење: 5.57 (1.37-6.80) kWatt
 • Ладење:
  – Pdesign: 5.3 kW
  – Енергетска класа: A++
  – SEER: 6.4
  – Годишна потрошувачка: 290 kWh/year
 • Греење (Средна зона):
  – Pdesign: 3.9 kW
  – Енергетска класа: A+
  – SCOP: 4.0
  – Годишна потрошувачка: 1365 kWh/year
 • Греење (Топла зона):
  – Pdesign: 4.5 kW
  – Енергетска класа: A+++
  – SCOP: 5.1
  – Годишна потрошувачка: 1235 kWh/year
 • Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1
 • Влезен напон:
  – Ладење: 0.7 – 10.3 A
  – Греење: 0.9 – 11.5 A
 • Влезна струја:
  – Ладење: 1547 (120 – 2.380) W
  – Греење: 1500 (220 – 2.430) W
 • Проток на воздух (High/Medium/Low): 750 / 501 / 417 m3/h
 • Бучност:
  – Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 20 / 28 / 35 / 41 dBA
  – Надворешна единица: 57 dBA
 • Ниво на звучна моќност:
  – Внатрешна: 58 dBA
  – Надворешна: 64 dBA
 • Компресор: Rotary
 • Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4″ / 1/2″
 • Кабел: 3×2.5 mm2
 • Комуникациски кабел: 5×1.5 mm2
 • Осигурачи: 3×16 A
 • Димензии (ШxДxВ):
  – Внатрешна единица: 965x215x319 mm
  – Надворешна единица: 800x333x554 mm
 • Тежина:
  – Внатрешна: 10.8 kg
  – Надворешна: 37 kg
 • Фреон (kg): R32 / 1.25
 • Опсег на работа:
  – Ладење: -20~50 C
  – Греење: -20~30 C
 • Гаранција 5 години

Зошто треба да го изберете Inventor климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.