-10%

HUAWEI Мобилен телефон Nova 9

– Android 10
– Екран:6.57″ (1080 x 2340) OLED, 1B colors, 120Hz
– Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 4G (6 nm)
– CPU:Octa-core (4×2.4 GHz Kryo 670 & 4×1.8 GHz Kryo 670)


36,000.00 ден 32,400.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Уредот користи Huawei Mobile Services и нема поддршка од Google Mobile Services
 • Android 10
 • Екран:6.57″ (1080 x 2340) OLED, 1B colors, 120Hz
 • Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 4G (6 nm)
 • CPU:Octa-core (4×2.4 GHz Kryo 670 & 4×1.8 GHz Kryo 670)
 • GPU:Adreno 642L
 • Интерна меморија:
  ROM Меморија:128GB
  RAM Меморија:8GB
 • Примарна камера:
  50 MP, f/1.9, 23mm (wide), PDAF
  8 MP, f/2.2, (ultrawide)
  2 MP, f/2.4, (depth)
  2 MP, f/2.4, (macro)
 • Секундарна камера:
  32 MP, f/2.0, (wide)
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/a/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.2, A2DP, LE
 • GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC
 • USB Type-C 2.0, USB On-The-Go
 • Fast charging 66W, 100% in 38 min
 • Батерија:Li-Ion 4300mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.