-10%

HUAWEI Мобилен телефон Nova 8i

– Android 10
– Екран:6.67″ (1080 x 2376)
– Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 nm)
– CPU:Octa-core (4×2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 260 Silver)


21,800.00 ден 19,620.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Уредот користи Huawei Mobile Services и нема поддршка од Google Mobile Services
 • Android 10
 • Екран:6.67″ (1080 x 2376)
 • Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 nm)
 • CPU:Octa-core (4×2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 260 Silver)
 • GPU:Adreno 610
 • Интерна меморија:
  ROM Меморија:128GB
  RAM Меморија:6GB
 • Примарна камера:
  64 MP, f/1.9, 26mm (wide), PDAF
  8 MP, f/2.4, 120˚, 17mm (ultrawide)
  2 MP, f/2.4, (macro)
  2 MP, f/2.4, (depth)
 • Секундарна камера:
  16 MP, f/2.0, (wide)
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • GPS A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • USB Type-C 2.0
 • Fast charging 66W, 60% in 17 min, 100% in 38 min
 • Батерија:Li-Ion 4300mAh
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.