-13%

HISENSE Инвертер клима уред Energy TQ35XE0E

– Капацитет на ладење W 3500 (1200-4600)
– Номинална влезна моќност Ладење – W 795
– Капацитет за греење W 4100 (1600-4700)
– Номинална влезна моќност Греење – W 1050


37,990.00 ден 32,990.00 ден

Спореди

Опис

HISENSE Инвертер клима уред Energy TQ35XE0E

 • Капацитет на ладење W 3500 (1200-4600)
 • Номинална влезна моќност Ладење – W 795
 • Капацитет за греење W 4100 (1600-4700)
 • Номинална влезна моќност Греење – W 1050
 • Напон, фреквенција, фаза V – Hz – Ph 220-240V~50Hz~1P
 • SEER Ладење 8,5
 • Енергетска класа Ладење A+++
 • SCOP Греење 4,6
 • Енергетска класа Греење A++
 • Отстранување на влага L/час 1,2
 • Циркулација на воздух m3/h 620
 • Ниво на бучава во тивок режим на работа dB (A) 19
 • Ниво на бучава на внатрешна единица – Звучен притисок dB (A) 56
 • Ниво на бучава на внатрешна единица – Звучна моќност dB (A) 40/38/36/34/31/28
 • Ниво на бучава на надворешна единица – Звучен притисок dB (A) 62
 • Ниво на бучава на надворешна единица – Звучна моќност dB (A) 53
 • Фреон / R32
 • Количина на фреон g 1030
 • Цевки за течност inch (mm) 1/4 (6,35)
 • Цевки за гас inch (mm) 3/8 (9,52)
 • Максимална должина на цевката m 15
 • Максимална разлика во висината m 5
 • Ладење (°C) -15 °C – 43 °C
 • Греење (°C) -20 °C – 24 °C
 • Димензии – внатрешна единица mm (WxHxD) 906×270×210
 • Димензии – надворешна единица mm (WxHxD) 810×585×280
 • Нето тежина – внатрешна единица kg 8.5
 • Нето тежина – надворешна единица kg 37
 • Димензии на амбалажата – внатрешна единица mm (WxHxD) 1000×335×260
 • Димензии на амбалажата – надворешна единица mm (WxHxD) 940×630×385
 • Бруто тежина – внатрешна единица kg 11
 • Бруто тежина – надворешна единица kg 41
 • Брзо ладење
 • Чувствувам – I Feel функција
 • Технологија на прочистување на воздухот на повеќе нивоа
 • Активен карбонски филтер
 • 4Д автоматски насочувачи
 • Целосен DC инвертер
 • Отпорност на мувла
 • Ноќен режим
 • Паметен режим
 • Tајмер 24 часа
 • Затемнување на екранот
 • Тивка работа
 • 1 W Standby
 • Двоен одвод на кондензатот
 • Повеќекратна заштита против корозија
 • Само-дијагностика
 • Гаранција 2 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.