-13%

VIPER Електричен велосипед E-RAPTOR

 • Боја : зелена
 • Големина на тркало : 26”
 • MTB рамен (платформа) педали
 • Менувач: Shimano ALTUS 8sp, SL-M31057,490.00 ден 49,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Боја: зелена
 • Мотор S240
 • AQL централен погонски мотор
 • 36V, 3000rpm
 • Номинална моќност од 240W
 • Сооднос на редукција: 1 ︰ 38
 • Систем за помош на педали (PAS)
 • Целосно автономно возење, без педали
 • Излезниот момент 90Nm
 • Тежина на моторот 4 килограми
 • 30 степени на искачување
 • 3сек 0-20 км / ч забрзува
 • Максимална брзина до 30-50Km / h
 • Безчетен контролер
 • Саморазвиен систем PEDELEC
 • Тежина ≤2.78 кг
 • Време на полнење 4-6 часа
 • Растојание по набој ~ 40km (PAS)
 • Приказ на статусот на возилото, LED
 • Голем LCD екран со двојна матрица
 • Одделна контролна табла за лево / десно палец
 • Отстранлива единица за прикажување
 • 5 режими за поддршка
 • Електричен гас, жичен
 • Алуминиум 6061
 • Големина М, одговара на возачите 160-175cm
 • Седиште за подигнување 27.2mm, 300mm
 • Заменлив заварувач
 • MTB рамен (платформа) педали
 • Заден менувач Shimano ALTUS 8sp, SL-M310
 • 26-инчни двојни ѕидни бандажи
 • Гуми KENDA 26×1.95 (50-559)
 • Слушалки NECO, интегрирани

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.