-13%

HAMACHI Електричен тротинет ET-M1

– Мотор 500 W
– Батерија Li-Ion 48V 13Ah 65 ќелии
– Големина на тркала 10 инчи
– Максимална брзина 30 km/h


34,400.00 ден 29,900.00 ден

Спореди

Опис

Тротинетот HAMACHI ET-M1 има заден систем на блокирање на сопирачки со диск , КЕРС – иновативен систем за регенерација на батеријата. Користи еколошка батерија , литиумска со 65 ќелии, вградена заштита за електричното коло. Исто така е подобрена амортизацијата со еден преден и два задни амортизери.

 • Мотор 500 W
 • Кочница Диск
 • Батерија Li-Ion 48V 13Ah 65 ќелии
 • Конструкција Алуминиум
 • Големина на тркала 10 инчи
 • Максимална брзина 30 km/h
 • Опсег со полна батерија 35-55 km
 • Носивост до 100 kg
 • Тежина 20 kg
 • Амортизери 1 преден и 2 задни
 • Светла Предно лед / Задно лед
 • Наѓиб на искаќување 15 %
 • Димензии 112cm / 120cm / 52cm

Упатство за употреба

Сопственикот на тротинетот е должен да врши редовно оддржување на истиот и тоа:
1.Редовно чистење на тротинетот (Напомена да не се чисти дирекно со вода)
2.Редовна контрола на исправноста на кочниците и електрониката на тротинетот
3.Редовна контрола на притисокот на воздухот во гумите пропишан на самата гума
4.Редовна контрола на нивото на батеријата (Напомена да не се празни под 10 % секогаш
да се оддржува ниво над 10 % )

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.