-17%

HAMACHI Електричен тротинет ET-A11 S- COMFORT

– Номинална моќност – 350W
– Максимална моќност – 700W
– Предна/Задна кочница Електронска/Диск
– Батерија – Литиумска 36V . 7.8 Ah (30 батерии x 2600 ма)


25,890.00 ден 21,490.00 ден

Спореди

Опис

KERS System–>Иновативен систем за полнење на батеријата во движење(Hybrid автомобилите и F1 го содржат овој систем)
Нова батерија–> Литиумска батерија со 30 ќелии.
Двоен систем на кочење–> Задна механичка кочница на диск + преден редуктор на електромоторот (Се активираат истовремено со пристигање на рачката за кочење)
Подобрен дисплеј–> Новиот информативен дисплеј ги прикажува најважните информации како што се брзина на движење, состојба на батерија, Sport mode, светла…
Нови подобрени светла–> Ново LED светло кое има двојно осветлување (Странично + предно) + Задно светло (Штоп) кое трепка на кочење и се активира со уклучување на светлата.
SPORT MODE–> Го искористува целиот потенцијал на новата и подобрена батерија и контролер!
MiniRobot app–> Новата апликација е оптимизирана за лесно поврзување и контрола на тротинетот и нуди опции за темпомат (Cruise control), дијагностика и многу други подесувања.
Задна суспензија–> Овој модел содржи заден амортизер кој гарантира удобно возење.
Нов систем за заклучување–> Нов, поедноставен и посигурен систем за заклучување на кормило.
Со тротинетот следуваат и 2 резервни пневматици.

МОДЕЛОТ СОДРЖИ ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА (АМОРТИЗЕР)

 • Модел – HAMACHI ET-A11 S- COMFORT
 • Номинална моќност – 350W
 • Максимална моќност – 700W
 • Предна/Задна кочница – Електронска/Диск
 • Батерија – Литиумска 36V . 7.8 Ah (30 батерии x 2600 ма)
 • Конструкција – Алуминиум
 • Големина на тркала – 8.5″
 • Максимална брзина 25 km/h
 • Обсег со полна батерија: 18-30 km
 • Максимален нагиб на искачување – 15°
 • Носивост – до 100 kg
 • Тежина – 12.5 kg
 • Димензии
  Должина – 1080 мм
  Височина – 1140 мм
  Широчина – 430 мм
 • Пат на сопирање – 4 м

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.