-10%

HAIER Инвертер клима уред TUNDRA 12

 • Енергетска класа на греење/ладење: A /A
 • Антибактериски филтер
 • 5/6 брзини на вентилатор
 • Капацитет-ладење/греење (kW):3,6(1,0 ÷ 4,1)/3,7(1,1 ÷ 5,2)

30,990.00 ден 27,990.00 ден

Спореди

Опис

HAIER Инвертер клима уред TUNDRA 12

 • Енергетска класа на греење/ладење: A /A
 • 180° sine wave DC Inverter технологија со Intelligent Air
 • Blue Fin кондензаторска технологија
 • Антибактериски филтер
 • Функција на самочистење и самодијагностицирање
 • Auto-restart, 24h тајмер
 • 5/6 брзини на вентилатор на внатрешна/надворешна единица
 • Опсег на работа: од 18 до 43 °C / од -15 до -24 °C
 • Капацитет-ладење/греење (kW):3,6 (1,0 ÷ 4,1) / 3,7 (1,1 ÷ 5,2)

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.